Может ли попечитель прописаться к опекаемому(пенсионер) в муниципальную квартиру

В этой теме 1 ответ, 2 участника, последнее обновление  Ваш адвокат Владимир Мясоедов. 1 год, 5 мес. назад.

  • Автор
    Сообщения
  • #467 Ответ

    Марина

    Здравствуйте! Может ли попечитель прописаться к опекаемому (пенсионер) в муниципальную квартиру без согласия и вопреки желанию остальных проживающих ( матери с несовершеннолетним ребёнком ) имея своё купленное жильё? Может ли попечитель прописать своих несовершеннолетних детей в эту квартиру по закону, что дети должны быть зарегистрированы с родителем и примут ли они участие в приватизации?По прекращению опеки ( например, смерть опекаемого ) попечитель обязан выписаться из квартиры вместе с детьми или они имеют право остаться на регистрации в этой квартире, так как являются несовершеннолетними?И можно ли оспорить процесс снятия с регистрации попечителя по завершению попечительства? Прошу прощения, если не правильно употребила термины. Благодарю за ответ!

  • #468 Ответ

    Здравствуйте Марина!

    Ваши права попечителя должны быть указаны в договоре попечительства или в решении суда.
    Гражданский Кодекс Украины
    Стаття 37. Правові наслідки обмеження цивільної дієздатності фізичної особи
    1. Над фізичною особою, цивільна дієздатність якої обмежена, встановлюється піклування.
    2. Фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може самостійно вчиняти лише дрібні побутові правочини.
    3. Правочини щодо розпорядження майном та інші правочини, що виходять за межі дрібних побутових, вчиняються особою, цивільна дієздатність якої обмежена, за згодою піклувальника.
    Відмова піклувальника дати згоду на вчинення правочинів, що виходять за межі дрібних побутових, може бути оскаржена особою, цивільна дієздатність якої обмежена, до органу опіки та піклування або суду.
    4. Одержання заробітку, пенсії, стипендії, інших доходів особи, цивільна дієздатність якої обмежена, та розпоряджання ними здійснюються піклувальником. Піклувальник може письмово дозволити фізичній особі, цивільна дієздатність якої обмежена, самостійно одержувати заробіток, пенсію, стипендію, інші доходи та розпоряджатися ними.
    5. Особа, цивільна дієздатність якої обмежена, самостійно несе відповідальність за порушення нею договору, укладеного за згодою піклувальника, та за шкоду, що завдана нею іншій особі.
    Стаття 70. Правочини, на вчинення яких піклувальник не може давати згоду
    1. Піклувальник не може давати згоду на укладення договорів між підопічним та своєю дружиною (своїм чоловіком) або своїми близькими родичами, крім передання майна підопічному у власність за договором дарування або у безоплатне користування на підставі договору позички.

Ответ в теме: Может ли попечитель прописаться к опекаемому(пенсионер) в муниципальную квартиру
Ваша информация: