Порядок встановлення опіки над дітьми

В этой теме 1 ответ, 2 участника, последнее обновление  Ваш адвокат Владимир Мясоедов. 1 год, 9 мес. назад.

 • Автор
  Сообщения
 • #1273

  Мар’яна

  Добрый вечер! Предоставьте пожалуйста разъяснение ст.61 Гражданского кодекса Украины.
  Спасибо. Марьяна

 • #1274

  Добрий вечір,Мар’яна!
  Встановлення опіки та піклування здійснюється уповноваженими державою органами, правову основу діяльності яких становлять: Конституція України, Цивільний кодекс України, Сімейний кодекс України, закони України «Про охорону дитинства» «Про попередження насильства в сім’ї» Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 № 34/166/131/88 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України у 17.06.1999 за № 387/3680)
  Стаття 60. Встановлення опіки та піклування судом
  3. Суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
  4. Суд встановлює піклування над неповнолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає піклувальника за поданням органу опіки та піклування.

  Частина 1 та 2 зазначеної статті стосуються інших осіб(недієздатною або обмежено дієздатною) саме про це йдеться у ст.61 ЦКУ

Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.