Порядок встановлення опіки над дітьми

Просмотр 1 ветки ответов
 • Автор
  Сообщения
  • #1273
   Мар’яна

   Добрый вечер! Предоставьте пожалуйста разъяснение ст.61 Гражданского кодекса Украины.
   Спасибо. Марьяна

  • #1274

   Добрий вечір,Мар’яна!
   Встановлення опіки та піклування здійснюється уповноваженими державою органами, правову основу діяльності яких становлять: Конституція України, Цивільний кодекс України, Сімейний кодекс України, закони України «Про охорону дитинства» «Про попередження насильства в сім’ї» Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 № 34/166/131/88 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України у 17.06.1999 за № 387/3680)
   Стаття 60. Встановлення опіки та піклування судом
   3. Суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
   4. Суд встановлює піклування над неповнолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає піклувальника за поданням органу опіки та піклування.

   Частина 1 та 2 зазначеної статті стосуються інших осіб(недієздатною або обмежено дієздатною) саме про це йдеться у ст.61 ЦКУ

Просмотр 1 ветки ответов
 • Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.