С кем хочет жить ребенок

В этой теме 1 ответ, 2 участника, последнее обновление  Ваш адвокат Владимир Мясоедов. 1 год, 3 мес. назад.

  • Автор
    Сообщения
  • #572

    Сергей

    Здравствуйте ! Мы с женой в разводе уже 3 года нашему совместному ребенку 14 лет по решению суда он проживает с матерью. с какого возраста он может сам решать с кем он хочет жить?

  • #573

    Здравствуйте Сергей!

    Родители ребенка, даже если они не проживают совместно имеют равные права на воспитание ребенка и общение с ним. Это нормы обеспечиваются СЕМЕЙНЫМ КОДЕКСОМ УКРАИНЫ:
    Стаття 160. Право батьків на визначення місця проживання дитини
    1. Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.
    2. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
    3. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.
    Стаття 161. Спір між матір’ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини
    1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
    Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.
    2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
    3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.
    Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.

Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.